Kdo jsme a co děláme

Sekce mladých lékařů České lékařské komory vznikla na jaře roku 2016 s cílem sdružovat a zastupovat zájmy mladých lékařů především v oblasti postgraduálního vzdělávání, ale také v oblasti problematiky finančního ohodnocení a pracovních podmínek. 

Sekce mladých lékařů ČLK se bude snažit, aby při důležitých rozhodováních ohledně směřování medicíny v České republice byl slyšen a brán v potaz i názor mladých lékařů.

Aktuality

ČLK vyzývá mladé – převezměte praxi po končícím kolegovi❕👩‍⚕️👨‍⚕️

Česká ambulantní medicína prochází největší proměnou za posledních třicet let. Nejen na to upozorňuje MUDr. Jan Mečl (odkaz ve stories)
Generace lékařů, která budovala své praxe od devadesátých let, odchází do důchodu a my, mladí lékaři, stojíme před zásadní křižovatkou. ↔️

Budeme jen zaměstnanci v řetězcích, kde se do popředí dostává zisk majitelů a pacient ustupuje do pozadí, nebo uhájíme medicínu, kde je pacient na prvním místě? 👥

Nenechme ambulantní péči v rukou investorů. Soukromé praxe v rukou lékařů jsou cesta k autonomii a kvalitě. 🤝✨

Jak to vidíte vy? Přemýšleli jste o vlastní praxi nebo sdružené praxi s kolegy? Co je pro vás největší překážkou? Je to strach z neznáma, ze zadlužení, administrativa,...? 

❕Pojďme o tom diskutovat❕✨ Den Sekce mladých lékařů ČLK a valná hromada jsou úspěšně za námi 👩‍⚕️👨‍⚕️

V sobotu jsme se potkali v Domě lékařů v Praze a program byl opravdu pestrý. Dopoledne patřilo vzdělávacím workshopům - interpretace rentgenových snímků hrudníku a břicha 🩻
- využití AI v každodenní praxi lékaře 🧑‍💻
- chirurgické šití vč. pokročilých sutur šlach🪡

Odpoledne proběhla valná hromada SML ČLK, kde jsme zhodnotili uplynulé období, diskutovali další směřování Sekce a zvolili nové členy výkonného výboru. 🗳️

Post předsedy obhájil MUDr. Dalibor Veselý a místopředsedkyní byla zvolena MUDr. Denisa Kočí. 
Děkujeme za projevenou důvěru. Je pro nás závazkem i motivací pokračovat v rozvoji Sekce mladých lékařů. 🌱

V příštích týdnech vám postupně představíme nové i staronové členy výkonného výboru. 👥

Děkujeme všem účastníkům a těšíme se na další setkání! 🤍✨Zúčastnili jsme se závěrečné konference projektu KULTIMED – kultivace prostředí medicíny, na kterém jsme měli možnost participovat. 🤍🩺

Výzkum v rámci projektu ukázal, že toxické prostředí se netýká jen nemocničních kolektivů, ale objevuje se už během studia na lékařských fakultách. 🏥🎓

I díky projektu se podařilo posílit výuku komunikace a etiky na lékařských fakultách. Pro mladé lékařky a lékaře byl zároveň spuštěn párový mentoring, který má pomoci zvládnout první kroky po škole. 👩‍⚕️👨‍⚕️✨